Naprawa szyb samochodowych

 

Zdarza się, że niewielki kamyk wyskakujący spod kół samochodu poprzedzającego nasze auto uderza w szybę powodując zarysowanie czy pęknięcie. Nie musi to oznaczać konieczności jej wymiany. Naprawa jest możliwa.

Odprysk od kamyka Odprysk od kamyka

Im wcześniej się dokona naprawy takiego pęknięcia tym lepiej.

  • Wraz z eksploatacją samochodu w miejsca uszkodzenia dostaje się brud, którego późniejsze usunięcie jest praktycznie niemożliwe. Skutkiem tego jest bardziej widoczne miejsce naprawy. Po naprawie "świeżo" powstałego pęknięcia na szybie praktycznie nie widać miejsca w którym to pęknięcie było. Aby zabezpieczyć pęknięcie przed zabrudzeniem należy zakleić je taśmą bezbarwną.

  • Podczas jazdy samochodem na szybę działają naprężenia, pod wpływem których pęknięcie może się powiększyć, co uniemożliwi jego naprawę. Wówczas pozostaje już tylko wymiana szyby na nową.

    Naprawa szyby samochodowej Naprawa szyby samochodowej

Naprawa polega na usunięciu powietrza z mikropęknięcia, wprowadzeniu tzw. żywicy penetrującej, utwardzeniu wstrzykniętej żywicy przy pomocy promieni ultrafioletowych oraz wypełnieniu ubytku szkła w miejscu uderzenia kamienia gęstą żywicą wypełniającą.

Szyba po naprawie odprysku Szyba po naprawie odprysku