Ubezpieczenia szyb w pojeździe

Ubezpieczenia szyb w pojeździe.

To niezwykle praktyczne i niedrogie ubezpieczenie, które w razie stłuczenia szyby przedniej , tylnej lub bocznych w pojeździe , pokrywa koszty związane z ich wymianą lub naprawą.

Ubezpieczenie szyb może zostać wykupione wraz z ubezpieczeniem OC lub Autocasco.

Dzięki temu, że jest to pakiet dodatkowy, przy zgłoszeniu szkody , nie tracimy żadnych zniżek zarówno z OC jak i AC.

Po zgłoszeniu szkody firma ubezpieczeniowa kieruje poszkodowanego do warsztatu na wymianę szyby.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że w większości przypadków klient ma wybór jaką szybę chce wstawić... Czy zamiennik, czy szybę firmy, której była oryginalna szyba.

Producenci nieoryginalnych zamienników często korzystają z nieodpowiednich technologii tworząc części niezgodnie ze specyfikacjami. Problem ten staje się coraz poważniejszy, bowiem nowoczesne szyby samochodowe pełnią coraz więcej dodatkowych funkcji i wymagają od wiodących producentów szyb wprowadzania zaawansowanych technologii konstrukcyjnych i produkcyjnych.

Do czołówki producentów szyb samochodowych zdecydowanie można zaliczyć: Saint-Gobain Sekurit oraz Pilkington Automotive Poland. Są to firmy produkujące nie tylko szyby oryginalnie montowane w większości fabryk samochodowych, ale również ich oryginalne zamienniki zgodne ze specyfikacją i technologią produkcji.

Podczas zgłaszania szkody firmie ubezpieczeniowej, poszkodowany może sobie zażyczyć wymianę uszkodzonej szyby w autoryzowanym warsztacie AUTOVER (Saint-Gobain Sekurit), bądź PILKINGTON, dzięki czemu będzie miał pewność prawidłowo przeprowadzonej usługi jak i zamontowanej szyby spełniającej wymogi techniczne producenta pojazdu.